Çemberleme Makinesi Çeşitleri

Piyasada çok fazla çeşidi bulunan çemberleme makinelerinin temel özellikleri ve seçim yaparken işinize yarayacak kullanım yöntemleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Manuel Çemberleme Makinesi
Toka ile kullanıma uygun olan çemberleme makineleri gerdirme makinesi olarak da bilinirler. Ürün etrafından geçirilen çember toka yardımıyla bir araya getirilir ve manuel çemberleme makinesi ile germe ve kesme işlemi gerçekleştirilir.

Ekonomik olarak en uygun olan çemberleme aletidir ve düşük yoğunluklu çemberleme yapan işletmeler için idealdir. Taşınabilir ve her yerde kullanım kolaylığı sağlar.

Tam Otomatik Çemberleme Makinesi
Makine üzerine yerleştirilen ürüne el değmeden çemberleme yapılmasını sağlar. Üretim montaj hatları için üretilmiştir, hattın sonunda ürünün operatör yardımı olmadan sorunsuz bir şekilde çemberlenmesi sağlanır. Üzerindeki sensörler sayesinde ürünü tespit eder ve otomatik olarak çemberi ürünün etrafından geçirir; germe, kesme ve yapıştırma işlemlerini gerçekleştirir.

Yarı Otomatik Çemberleme Makinesi
Çemberleme makinesinin üzerine koyabildiğiniz her şeyi çemberlemenize olanak sağlar. Ürünün etrafından operatör yardımı ile geçirilen çember kanala yerleştirilir ve makine germe, kesme ve kaynatma işlemlerini gerçekleştirir.

Şarjlı Çember Makinesi
Taşınabilir, içinde bulunan akü sayesinde elektrik bağantısına ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir. Her yerde kullanılabilir oluşu pratiklik ve işlem kolaylığı sağlar. Ufak ya da büyük her iş için uygundur. Her sektörde rahatça kullanılabilir.

Çemberleme esnasında tokalamaya ihtiyaç duymaz, yapıştırma işlemiyle çemberleme gerçekleştirilir. Çember ürünün etrafından dolaştırılır ve makinenin çember kanalına yerleştirilir, makine germe ve yapıştırıp kesme işlemlerini gerçekleştirir.

Havalı Çember Makinesi
Çember ürün etrafına sarılır ve makinenin çember kanalına yerleştirilir, makine hava hortumu ve içerisindeki kompresör sayesinde germe ve yapıştırma işlemlerini gerçekleştirir. Toka kullanımı gerektirmez. Taşınabilir ve pratiktir. Kullanım alanı diğer ürünlere göre daha kısıtlıdır. Palet bağlamada, ağır ve büyük ürünlerin çemberlenmesinde kullanılır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir