BANTLAR

Sarcina bantları ile kutu, koli, zarf, poşet vb. ambalajlarınızı rahat bir şekilde paketleyebilirsiniz. Sarcina koli bantları, kullanım yeri şartları ve uygulanacak ürüne göre çeşitlilik göstermekte olup kullanıcı için optimum çözümler sunmaktadır.

Koli Bandı

Kutu, koli, zarf vb. ürünlerin kapatılmasında kullanılan, genel amacı sarmak ve yapışma özelliği sayesinde bir arada tutmak olan, plastik ve yapıştırıcı hammaddeli uzun düz şerit malzemedir.

 

Sarcina koli bandı ile kutu, koli, zarf, poşet vb. ambalajlarınızı rahat bir şekilde paketleyebilirsiniz. Sarcina koli bantları, kullanım yeri şartları ve uygulanacak ürüne göre çeşitlilik göstermekte olup kullanıcı için optimum çözümler sunmaktadır.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler için hemen formumuzu doldurun.

Hot Melt Koli Bandı

Koli ve çeşitli ambalajların kapatılmasında, 10 derece ile 60 derece sıcaklıklar arasında kullanılan koli bandıdır. Hot melt bant çeşitleri aynı zamanda baskı ve logo uygulamaları için de uygun olan işlevsel bir bant çeşididir. El ile rahat bir şekilde koptuğu için el ve makine kullanımına uygundur.

 

Standart olarak kahverengi (taba) ve şeffaf renk olarak üretilmektedir. Kutu, koli, zarf gibi standart ürünlerde hızlı ve kolay uygulama için hazırlanmıştır. Ürün dağıtımı ve yükleme esnasında ambalajda meydana gelebilecek yırtılma, delinme vb. sorunlarda kullanım için oldukça hızlı bir çözüm sunmaktadır.

Doğal Kauçuk Koli Bandı

Sıcak ve soğuk alanlarda gösterdiği performans sayesinde -20 derece ile 80 derece sıcaklıklar arasında kullanılan koli kapama ve ambalaj bandıdır. El ile rahat bir şekilde koptuğu için el ve makine kullanımına uygundur. Kullanıcıya ekstra güven veren, güçlü yapışma özelliklerine sahip doğal kauçuk solvent bazlı ürün daha geniş sıcaklık aralıklarında kullanıma sahiptir. Soğuk hava depolarında, uluslararası nakliyatı gerçekleşen ambalajlarda kullanımında oldukça iyi sonuç vermektedir.

Akrilik Koli Bandı

Filmik yüzeyler için ideal olan akrilik bazlı koli bandı, 60 derece sıcaklığa kadar kullanıma uygundur. Akrilik bazlı koli bandı el ile kolay bir şekilde kopmadığı için bant dispanseri ile kullanıma uygundur. Şeffaf olarak üretilmektedir. Hafif kutu, koli ambalajlarında kullanıma uygun olmakla birlikte, esas olarak naylon ambalajlarda kullanımı yaygındır.

Baskılı Koli Bandı

Logo, firma bilgileri vb. bilgilerin koli bandı üzerine basılmasıyla üretimi gerçekleşmektedir. Akrilik ve Hot Melt bantlara baskı uygulanabilir. Baskılı bantlar, firmalar için oldukça ekonomik ve fayda sağlayan bir reklam yöntemidir.

 

Ürünlerimiz yeterli yapışkan gücüne sahiptir ve kendinden yapışkanlı bir kaplamaya sahiptir. Kutu, koli, zarf gibi standart ürünlerde hızlı ve kolay uygulama için hazırlanmıştır.

Otomatik koli bantlama makinelerinde kullanım için Sarcina Jumbo Koli Bandı ürünümüz de mevcuttur.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler için hemen formumuzu doldurun.

KOLİ BANDI STANDART ÖLÇÜLERİ

Koli Bandı Jumbo Koli Bandı
45×100 45×800
60×100 60×600
70×100

Sarcina Jumbo bantlar, otomatik koli bantlama makinelerinde kullanım için hazırlanmaktadır.

 

Sarcina olarak standart ölçüler dışında talepler doğrultusunda müşterilerimize özel kesim koli bantları da sunmaktayız.

45x100 KOLİ BANDI ÇEŞİTLERİ

Ölçü
45×100 Hot Melt (El ile kopar)
45×100 Akrilik
45×100 Doğal Kauçuk
45×100 Baskılı

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler için hemen formumuzu doldurun.

Bantlar

Çift Taraflı Bant

Sarcina çift taraflı bant ile ister evinizde ister ofisinizde sabitleme ve yapıştırma işlemlerini temiz bir biçimde zemine zarar vermeden yapacaksınız. Çift taraflı film bantlar veya çift taraflı köpük bantlar duvarınıza asmak istediğiniz bir resimden, sabitlemek istediğiniz halınıza kadar birçok alanda kullanım kolaylığı sağlıyor. Hatta dış mekan kullanımına uygun modelleri ile kalıcı malzemeleri bahçe, balkon gibi mekanlarınızda da kullanmanız mümkün.

ÇİFT TARAFLI BANDIN AVANTAJLARI

Koli Bandı, Çift Taraflı Bant ve Maskeleme Bantları
Sarcina çift taraflı yapışma özelliğine sahip bantlar kullanım tekniği ile diğer bantlardan farklılaşıyor. Klasik bantlardaki gibi bir yüzeyi yapıştırmanızın ardından diğer yüzeydeki pre-izole yapıyı kaldırmanız kullanmak istediğiniz ikinci yüzey için hazır hale getirir. Özellikle iç mekanda dekorasyon amaçlı kullancağınız vida, çivi gibi malzemelerden kullanıcıyı kurtarıyor olması en büyük avantajı. Ayrıca bantın görünmüyor oluşu da kullanıcılar için son derece önemli.
Koli Bandı, Çift Taraflı Bant ve Maskeleme Bantları
Sarcina çift taraflı bantların en önemli avantajlarından biri de esnek kullanım sağlamasıdır. Kolaylıkla sökülebilir olması, iz ve leke bırakmaması, hızlı uygulama imkanı vermesi, kullanım esnasında ek alet edevat gerektirmemesi gibi etkenler çift taraflı bantların kullanımının gün geçtikçe artmasını sağlamaktadır. Çift taraflı bantlar kullanıcı memnuniyetini hedeflemektedir.

ÇİFT TARAFLI BANT MODELLERİ

Sarcina Endüstriyel Ambalaj Malzemeleri olarak sizlere Çift Taraflı Film ve Çift Taraflı Köpük Bantlar olmak üzere iki farklı kategoride hizmet veriyoruz.

Sarcina çift taraflı bant modelleri, müşteri talepleri doğrultusunda istenilen genişlik ve uzunlukta hazırlanmaktadır.

Çift Taraflı Köpük Bantlar

Sarcina çift taraflı köpük bantlar taşıma ve yapışma kabiliyeti yüksek bantlardır. Diğer türlerin aksine düzgün olmayan yüzeylerde de rahatlıkla kullanabilir, dilediğiniz gibi sabitleme yapabilirsiniz. Özellikle reklamcılık sektörü, ev ve ofis kullanımında karşımıza çıkan köşe kullanımlar, dekorasyon amaçlı kullanımlar, asma sabitleme işlemleri ilk kullanımlarındandır. Çift taraflı köpük bantlar ile duvarlarınıza, yüzeylerinize zarar vermeden dekoratif eşyalarınızı asabilir, sabitleme yapabilirsiniz.

Çift Taraflı Film Bantlar

Sarcina çift taraflı film bantlar yüksek performansı sayesinde mükemmel yapışma ve tutunma özelliklerine sahiptir. Deri, kumaş, kağıt, karton, plastik, sünger parçaların birleştirilmesinde kullanılmaktadır.

 

Diğer yandan hafif ağırlıktaki malzemlerin sabitlenmesi sırasında evlerde ve ofislerde genel kullanım için oldukça idealdir.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler için hemen formumuzu doldurun.

Maskeleme Bantları

Sarcina maskeleme bantları genel olarak, temizlik amacıyla kullanılmaktadır. Boya badana işlemleri esnasında, araç kaporta işlemleri gibi alanlarda kirlenmesini istemediğiniz yüzeyler ilk kullanım alanlarındandır. Sarcina maskeleme bantları kolay ve iz bırakmadan sökülebilmektedir. Mimarlık ve tasarım ofisleri tarafından da kullanılmaktadır.

Sarcina maskeleme bantları, müşteri talepleri doğrultusunda istenilen genişlik ve uzunlukta hazırlanmaktadır.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler için hemen formumuzu doldurun.

YÜZEYLERE GÖRE KOLİ BANTLARI

KARTON VE KAĞIT YÜZEYLER İÇİN UYGUN KOLİ BANT ÇEŞİDİ

Karton ve kağıt yüzeyler genellikle koli, kutu ve zarf gibi depolama alanlarıdır. Bu tip malzemelerden üretilen depolama alanları çeşitli ürünlerin depolanması ve nakliye edilmesi, kargolama ve posta gibi amaçlarla kullanılır. Dolayısıyla karton ve kağıt yüzeylerde kullanılan bantların depolama ve taşıma süreçlerinde dayanıklı olması ancak alıcılar tarafından kolayca açılabilmesi gerekir. Bu sebeple bu yüzeylerde enli koli bantları olarak da bilinen ve her yerde kolayca bulunabilen standart olanları kullanmak önerilir. Bununla birlikte hot melt bant çeşitleri de kağıt ve karton yüzeylerde kullanılabilir.

METAL YÜZEYLER İÇİN UYGUN KOLİ BANT ÇEŞİDİ

Metal yüzeyler, paketleme konusunda özen gösterilmesi gereken yüzeylerdir. Çünkü genellikle bu tip yüzeylerde yüksek tutuculuk sağlanması önemli bir noktadır. Metal yüzeylerde kullanım için uygun olan bantlar, endüstriyel bantlardır. Özellikle içeriğinde plastik elyaf barındıran filament bant; metal yüzeylerde kullanım için idealdir. Bununla birlikte doğal kauçuk bandı ve yüzeyin özelliklerine göre kimi zaman standart bant da metal yüzeylerde tercih edilebilecek bant çeşitleri arasında yer alır.

PLASTİK YÜZEYLER İÇİN UYGUN KOLİ BANT ÇEŞİDİ

Plastik ve naylon yüzeyler ambalajlama süreçlerinde sıkça karşılaşılan yüzeylerdir. Bu yüzeylerin hasar almadan paketlenebilmesi için akrilik koli bandı çeşitleri uygundur. Bununla birlikte plastik elyaflı endüstriyel bant çeşitleri de plastik yüzeylerde kullanılabilir.

CAM YÜZEYLER İÇİN UYGUN KOLİ BANT ÇEŞİDİ

Cam yüzeyler narin yapılı ve kırılgan yüzeyler olduklarından dolayı çok güçlü yapışkanlara maruz bırakılmamalıdır. Aksi takdirde bandın sökülmesi esnasında bu yüzeylerde hasar meydana gelebilir ya da yapışkan izleri oluşabilir. Bu sebeple cam yüzeylerin paketlenmesi esnasında standart koli bantlarından faydalanılması önerilir.

KOLİ BANDI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Koli bantlarının avantajları paketleme alanında, depolarda ve atölyelerde hatta günlük hayatta dahi büyük kolaylık sağlar. Ancak koli bantlarından en yüksek verimi alabilmek için ihtiyaçlarınıza uygun bir çeşidi seçmeniz gerekir. Bu seçimi gerçekleştirebilmek için ise göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar bulunur. Bir çeşidi seçerken dikkat etmeniz gereken etmenler beş başlık altında sıralanabilir.

1Koli Bandıyla Paketlenecek Ürünlerin Özellikleri
Paketlenecek olan ürünün özellikleri, bant seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken en temel noktalardan biridir. Ürünlerin birim ve grup ağırlıkları, ambalaj tipi gibi özellikler kullanılacak olan koli bandının gerektirdiği özellikleri belirlemeye yardımcı olur.
2Koli Bandının Yapıştırılacağı Yüzey Özellikleri
Koli bandının yapıştırılacağı yüzey özellikleri de bant seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken noktalar arasında yer alır. Her bir çeşidin işlevsel şekilde kullanılabileceği yüzey tipi ve özellikleri birbirinden farklıdır. Ürünlerinizin bütünlüğünün ve güvenliğinin sağlanması için hangi bandının hangi yüzey için ideal kullanım sağladığını göz önünde bulundurmanız gerekir.
3Koli Bandında Kullanılan Yapışkan Türü
Koli bandı türü, bant çeşidi ve üründe kullanılan yapışkan da göz önünde bulundurulması gereken noktalar arasında yer alır. Her bir bant özellikleri ve kullandıkları yapışkanın özellikleri birbirinden farklıdır. Ambalajlanan ürün, ambalaj malzemeleri ve yüzeyleri, depolama alanının sıcaklık ve nem özellikleri gibi farklı kriterler, ideal yapışkan tipini ve dolayısıyla doğru bant tipini belirlemenize yardımcı olur.
4Koli Bandının Ölçüleri
Koli bantlarının ölçüleri de seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken etkenlerden biridir. 100 metre uzunluk ve 45 milimetre genişlik seçeneği ile standart şekilde üretilir ancak özel ihtiyaçlarınıza göre farklı ölçüleri üretmekteyiz. Örneğin 40 metre uzunluk ve 45 milimetre genişlik ölçülerindeki koli bantları da özel paketleme işlemleri için tercih edilen çeşittir. Sarcina olarak otomatik bant makinesi ile de kullanıma uygun olan 45 milimetre genişlik ve 800 metre uzunluk ya da 60 milimetre genişlik ve 600 metre uzunluk seçeneklerine sahip jumbo boy çeşitlerini de sizlere sunuyoruz.
5Paketlemeden Sonraki Süreçler
Paketleme genellikle depolama ya da nakliye işlemlerinden önce ürünleri koruma altına almak ve pazara sunmaya hazır hale getirmek için gerçekleştirilir. Bu durumda ambalajlanan ürünün yeni süreçlere girecek olması kaçınılmazdır. Depolama ortamının fiziki koşulları, deponun sıcaklığı ve nem miktarı, ürünlerin ve dolayısıyla koli bantlarının doğrudan güneş ışığına maruz kalıp kalmayacağı gibi faktörler seçiminizi etkiler. Seçeceğiniz ürünün maksimum verimle çalışması ve ürünlerinizi bir arada tutması için kullanıma uygun olduğu sıcaklığın ve nem miktarının göz önünde bulundurulması gerekir. Bununla birlikte taşıma sürecinde her bir ürün grubunun ne kadar baskıya maruz kalacağı ve ne şekilde taşınacağı da bant seçimini etkileyen bir diğer faktördür.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler için hemen formumuzu doldurun.