Kullanım Yoğunluğuna Göre Doğru Çemberleme Aleti

Çemberler manuel çember makinesi ile manuel olarak ya da otomatik çemberleme makinesi ile otomatik olarak uygulanabilirler. İkisinin de kullanım koşullarına bağlı olarak ön plana çıktığı farklı noktalar vardır.

Manuel Çember Makinesi
Gerdirme makinesi olarak da bilinirler. En ekonomik ve temel çemberleme aracıdır. Çemberleme esnasında gerilim yaratmayı ve toka kullanımını gerektirir. Sürekli ve hızlı çemberleme yapmanızı gerektiren bir durum oluşmuyorsa manuel çemberleme makinesi sizin için yeterli olacaktır.

Paketlemede çeşitlilik için idealdir. Farklı ebatta ve çeşitte ürün grubunda kullanılmak için tasarlanmıştır, çok yönlü bir çalışma sağlar. Taşınabilirdir. Dikey ve yatay olarak uygulama yapmanıza olanak sağlar.

Otomatik Çember Makinesi
Çok fazla paket çemberlemenizi gerektiren bir üretim hattına sahipseniz çemberleme makinesi kullanmanızı öneririz. Daha hızlı ve etkin bir uygulama sağlar. Çemberleme makinesi kullanıyorsanız işlemi hızlandırmak için ekstra bir gerece ya da çemberleme tokasına ihtiyaç duymazsınız. Makine sürtünme kaynaklı olduğundan toka kullanımı gerektirmez.Yarı otomatik ve tam otomatik çemberleme makineleri mevcuttur.

Tam otomatik çember makinelerinde sensörler yükü tespit eder, herhangi bir etkileşim gerekmeden çember yük etrafına sarılır, sıkılır ve kesim işlemi gerçekleştirilir.

Yarı otomatik çember makineleri bir operatör yardımına ihtiyaç duyar. Operatör çemberi yükün etrafından geçirir ve makine gerekli sıkılaştırmayı ve kesimi yapar. Düşük yoğunluklu çemberleme işlemleri için uygundur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir