Baskılı Koli Bandı Kullanmanın Avantajları

Koli bandı seçiminizin işletmeniz için çok önemli farklar yaratabileceğini söylesek bize inanır mısınız? İnananlar çoktan sipariş verdi bile, ama konuya şüpheyle yaklaşanlar için size işletmenizi baskılı koli bandıyla nasıl daha özellikli kılabileceğinizi özetleyen bir liste çıkardık.

Marka Farkındalığı
Rekabetin yüksek olduğu ve tüketici odaklı satış stratejilerinin hüküm sürdüğü şu sıralarda işletmelerin hayatta kalması için iki kritik nokta var: fark edilmek ve hatırlanmak. Baskılı koli bandı paketin tesisinizden ayrılışından tüketiciye ulaşana kadarki yolculuğunda potansiyel müşterilerde göz aşinalığı oluşturur. Markanızın bilinirliğini arttırır ve farkındalık yaratır.

Müşteri Memnuniyeti
Ürünlerin daha profesyonel gözükmesini sağlayan bu bantlar, ilk izlenimi kutularınızla edinecek olan müşterilerin markaya olan bakış açılarını olumlu yönde etkiler. Uzun vadede markaya bağlılığı oluşturan yolun ilk adımı böylece atılmış olur.

Takip Kolaylığı
Taşınma ve depolanma süreçlerinde kolilerinizin kolayca tanınmasını ve ayırt edilmesini sağlar, herhangi bir karışıklık yaşanma olasılığını azaltır.

Güvenlik
Baskılı bantlar yırtıldığında, zarar gördüğünde veya yeniden yapıştırıldığında kolayca fark edilirler. Böylece ürünün taşınma sürecinde yabancı biri tarafından açıldığı kolayca tespit edilebilir. Bu durumun bilinirliği olası tahribatların önüne geçer. Gümrükte ya da nakliye sırasında görevliler tarafından açılması halinde ise bu ekiplerin tekrar paketleme için kendi bantlarını kullanacak olmaları şaibeli durumları hemen çözüme kavuşturur.

Doğru Nakliye Yönlendirmesi
“Kırılabilir”, “Dikkatli taşıyınız” gibi standart baskılı bantlar kullanmak ürünlerinizin doğru şartlarda transfer edilmesini ve müşterilere olması gerektiği gibi ulaşmasını sağlar. Ayrıca bu tip yönergeler müşterilerin ürün ellerine ulaştıktan sonra doğru şekilde depolama yapmalarına yardımcı olur. Markalarını her alanda olduğu gibi paketlemede de öne çıkarmak isteyen firmalar için oldukça bütçe dostu olan baskılı bant seçeneklerini sitemizin ürünler kısmından incelebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir