Balonlu Naylonun 7 İlginç Kullanım Şekli

1957 yılında Alfred Fielding ve Marc Chavannes isimli iki mühendis tarafından duvar kağıdı olarak ortaya çıkarılan balonlu naylon günümüzde aktif olarak nakliye esnasında özellikle hassas ürünlerin paketlenmesinde kullanılıyor. Ancak marifetleri yalnızca bununla sınırlı değil. Balonlu naylonun hayatınızı kolaylaştıracak farklı kullanım şekillerini öğrenmek istiyorsanız sizi hemen aşağıya alalım.

Araba camlarının buzlanmasını önüne geçin! Kışın ön camınızda biriken kardan ve buzlanmadan muzdaripseniz akşamları camınızı balonlu naylonla kaplayabilirsiniz. Böylece buzlanma azalır ve eğer kar yağmışsa naylonun üzerinden akar gider.

Su borularınız donmasın! Ülkemizde kışın ağır geçtiği bölgelerde su boruları ve musluklar donup hayatı zorlaştırabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için borularınızı ve muslukları balonlu naylonla sarıp bir ip yardımıyla bağlayabilirsiniz.

Hayvanlarınız üşümesin! Kedi evlerine ve köpek kulübelerine balonlu naylonla yalıtım yaparak kış aylarını daha sıcak geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Duvarlarınızı ve zemini çizilmeye karşı koruyun! Mobilyaların yerini değiştirirken masaların sert köşelerinin duvarları ve ayaklarının da zemini çizmemesi için balonlu naylonla sararak hareket ettirebilirsiniz.

Kamp yatağınız mı yok? Dert değil! Uyku tulumunuzun altına birkaç kaç balonlu naylon sererek kendinizi toprağın neminden ve soğuğundan koruyabilirsiniz. Eğer uyku tulumunuz yoksa kat sayısını arttırarak doğrudan yatak olarak da kullanabilirsiniz.

Pencerelerinizi yalıtın! Tüm pencere ve kapılar kapalı olmasına rağmen bazen evde bir soğuk hava akımı hissederiz. Böyle bir durumda balonlu naylonu pencere ebatında kesip, pencereyi de suyla ıslatmanız yeterli. Balonlu naylonun düz tarafını cama yapıştırıyorsunuz ve tebrikler, anında yalıtım sağladınız!

Stres yapmayın, balon patlatın! Yapılan araştırmalara göre günde yalnızca 1 dakika balonlu naylon patlatmak 33 dakika boyunca masaj yaptırmaya eşdeğer şekilde stresi azaltıyor. Elveda masaj ve terapi masrafları, merhaba balonlu naylon!

Siz ne şekilde kullanmak isterseniz isteyin, Sarcina taleplerinize en uygun ebatta ve miktarda balonlu naylonu sunmak için bir tık uzağınızda!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir