Markanız İçin En Uygun Ambalaj Firması Seçimi

Yeni bir ambalaj firmasıyla mı çalışmak istiyorsunuz? Ürünlerinizin paketlenme ve taşınma süreci için güvenebileceğiniz malzemeler mi arıyorsunuz? Köşe koruyucular, çemberler, palet streçleri için efektif çözüm ortaklarına mı ihtiyacınız var? Çok fazla seçenek var, hangisiyle yoluma devam etmeliyim mi diyorsunuz?

İster işe yeni başlamış bir şirket olun, ister bir değişim arayan bir üretici… Yeni bir partner aramanın zorluklarının farkındayız ve size en uygun ambalaj ortağını bulmanıza yardımcı olacak bir dizi başlık hazırladık.

1- Ürün Çeşitliliği
Özellikle ürün yelpazeniz genişse beklentilerinizi tam olarak karşılayabilecek bir ambalaj firmasıyla çalışmanız çok önemlidir. Her ürüne uygun farklı ebatlarda ve materyallerde ambalaj seçeneği sunmalarını beklersiniz. Bunu sağlamak için ürün çeşitliliklerini, size özel yaratabilecekleri çözümleri ve sunabilecekleri servisleri detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekir.

2- Referans
Sadece internet sitelerinde verilen bilgilere dayanarak birlikte çalışma kararı almak her zaman zordur. Bunun yerine firmanın eski ve güncel müşterileri hakkında bilgi almak sizin için faydalı olacaktır.

3- Teslimat Süresi
Uymanız gereken bir programınız ve kısıtlı bir süreniz varsa, ambalaj firmanızın da sizinle eşzamanlı çalışabilmesi ve zamanında teslimat yapabilmesi gereklidir. Siparişlere dönüş hızları ve teslimat sürelerini öğrenmeniz yararlı olacaktır.

4- Minimum Sipariş Adeti
Karar vermede önemli rol oynayan faktörlerden biridir. Ambalaj firmalarında genellikle minimum sipariş sayısı zorunluluğu bulunur. Özellikle KOBİ’ler minimum sipariş miktarı daha düşük olan firma arayışında oldukları için bu bilgiyi edinmek gereklidir. Yeni başlayan bir işletmeyseniz ürünlerin size uygunluğunu test etmek için deneme siparişi vermek de isteyebilirsiniz. Ambalaj firmasının taleplerinizi karşılama potansiyelini görmek için iyi bir fırsattır.

5- Markaya Özel Baskı
Marka isminizin, logonuzun ya da istediğiniz farklı baskıların ve tasarımların ürünlere uygulanabilirliği anahtar konulardan biridir. Talebiniz doğrultusunda özel ürün üretebilecek bir firma ile çalışmanız işinizi bir adım ileriye taşıyacaktır.

Sarcina olarak kurulduğumuz günden beri müşterilerimizin taleplerine esnek yaklaşımlarla çözüm üretmeye odaklıyız. Sizin ve markanızın ihtiyaçlarını en ideal şekilde nasıl karşılayabileceğimizi öğrenmek ve yukarıda bahsedilen konularla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir