Kaydırmaz Kağıt Efsanesi Gerçek mi?

Yıllardır lojistik ve depolama alanında kullanılan kaydırmaz kağıtların palet üzerindeki yükleri taşıma ve depolama süreçlerinde koruma oranı reddedilemeyecek derecede fazla. Peki kaydırmaz kağıtlar iddia ettikleri oranda etkili mi? Sizler için inceledik.

Kaydırmaz Kağıt Nedir?

Geri dönüştürülmüş kağıtlara özel bir solüsyon sayesinde çift taraflı kaydırmazlık özelliği kazandırılmasıyla kaydırmaz kağıtlar oluşur. Bu özel malzeme sayesinde kağıt artık yüksek sürtünme kuvvetine ve ürünleri hareket halindeyken koruma özelliğine sahip olur. Nakliye ve stoklama işlemleri esnasında yoğun hareketlilik yaşayacak olan paletlerin üzerinde mükemmel bir yük stabilizasyonu sağlar; kayma ve düşme ihtimallerini neredeyse yok eder.

Kaydırmaz kağıtların kullanım alanlarını detaylı incelemek için tıklayınız. 

Gerçekten Etkili mi?

Özel teknolojiyle üretilmiş kaydırmaz kağıtlar, palet üzerinde oluşabilecek olan her türlü olumsuz hareketi engellemek üzere tasarlanmıştır.

Kaydırmaz kağıt çeşitlerimizi daha yakından tanımak için Ürünüm İçin En Uygun Kaydırmaz Kağıt Hangisidir? blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mükemmel Palet Stabilizasyonu Sağlar

Yüklerin hasar alma olasılığının en yüksek olduğu taşıma esnasında gerçekleşebilecek ani fren, keskin dönüşler, türbülans, vb. gibi yaygın durumlarda mükemmel performans sağlar. Stabufilm kaydırmaz kağıtların en önemli özelliği ani hareketlere bağlı denge bozulmalarında 42 derecelik açıya kadar eğilen ürünlerin devrilmesini önleyerek tekrar stabil hale gelmelerini sağlamaktır. 

Ciddi bir kaza durumunda ürünleri düşmekten kurtaramayacağı unutulmamalıdır. Ancak büyük oranda asıl amacını gerçekleştirir ve malzemeleri yerli yerinde tutarak paletin stabil kalmasını sağlar. Oluşabilecek hasar ve iade oranlarını düşürür.

Ürün Grupları Arasında Yük Dengesini Sağlar

Palet üzerine yüklenen kasa ve kutuların arasında tampon görevi görerek yük dengesini sağlar. Palet üzerine eklenen ürünlerin güvenli bir şekilde istiflenmesini sağlarken bir yandan da üstüne eklenen ürünlerin tüm yükünün alt katmanlara aktarılmasını engeller.

Ürünleri Korur

Kaydırmaz kağıtlar ayrıca su geçirmeme özelliğine sahiptir ve arasına konduğu ürünlerin olası sızdırma durumlarında birbirlerine karışmalarını da engeller.

Bütçe Dostudur

Ürünleri korumak için defalarca palet streç film ile sarmak hem maliyetli hem de iş yükü arttırıcı bir işlemdir. Aynı zamanda sürekli yenilemeniz gereken bir palet streç stoğu gerektirir. Kaydırmaz kağıtlar hem çevre dostudur, hem de defalarca farklı işlemlerde kullanılabilirler.

 

Görmüş olduğunuz gibi kaydırmaz kağıtlar iddia ettikleri tüm işlevleri mükemmel bir şekilde yerine getiriyor ve bunu tekrar kullanım olanağına sahip olarak yapıyor. Kaydırmaz kağıtlar ile ilgili daha fazla bilgi almak ve numune edinmek için Sarcina Ambalaj ile iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir