Saf Kraft Kağıt ve Taklit Kraft Kağıt

Son yıllarda teknolojinin gelişimiyle birlikte hayatımızın önemli bir kısmında doğaya, doğala ve organiğe dönüşün başlaması kraft kağıdın popülaritesini arttırdı. Şık görünüşü ve ek bir tasarıma ihtiyaç duymadan paketlere zarif bir görünüm vermesi kraft kağıdı vazgeçilmez hale getirdi.

Hareketli, rengarenk ve süslü paket kağıtlarının yerini “asaletin yeni simgesi” olan kraft kağıt ele geçirdi. Ele geçirdiği bu tahtın hakkını sonuna kadar vermek istercesine onu artık her yerde görebiliyoruz. Kendini ayrıştırmak ve ürünleriyle olduğu kadar sunumlarıyla da ön plana çıkmak isteyen el yapımı ürün üreticilerinden ve tasarım ürün satıcılarından aldığınız çoğu ürün artık bir miktar kraft kağıda sarılmış olarak elinize ulaşıyor.

Kraft kağıt çok yüksek kalitededir ve %100 saf selülozdan üretilir. Dayanıklı ve güçlüdür; yırtılmaya karşı yüksek direnç gösterir. Beyaz ve kahverengi olarak iki renk seçeneği vardır. Diğer kağıt türlerine göre daha kalındır, yarattığı sadelik ve şıklı algısıyla öne çıkar. Kraft kağıt saf selülozdan üretilen, standart kağıtlara göre çok daha dayanıklı ve şık görünüşlü bir kağıt türüdür. Kraft kağıtların kullanım alanları oldukça geniştir.

  • Kargolanacak ürünlerin paketlenmesinde,
  • Paketlenen ürünlerin arasında destek oluşturmak için,
  • Kolilerde güvenliği sağlamak için dolgu malzemesi olarak,
  • Ürün paketinde tasarımın parçası olarak,
  • Çanta yapımında,
  • Yapılarda ısı yalıtım malzemesi olarak ve daha pek çok alanda kullanılabilirler.

Saf Kraft Kağıt ve Taklit Kraft Kağıt
Saf kraft kağıt %100 selülozdan üretilir. Taklit kraft kağıt ise geri dönüştürülmüş kağıt hamurundan üretilir. Bu yüzden saf kraft kağıda göre daha ekonomiktir. İki ürün de aynı amaçlarla ve aynı verimle kullanılabilirler. İkisi de %100 geri dönüştürülebilir ve toprakta çözünebilir ürünlerdir. Çevre dostudur, tekrar tekrar geri dönüştürülebilir ve sonsuza kadar kullanılabilirler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir