AVRASYA AMBALAJ FUARI 2022’DE SARCİNA

Türkiye’de ambalaj sektörünün farklı kollarındaki üreticileri yurtiçi ve yurtdışından birçok katılımcıyla buluşturan Avrasya Ambalaj Fuarı ’nın 27.sini geride bıraktık. Ambalaj sanayisinden 1100’den fazla firmayı ağırlayan fuara 13.000’i uluslararası olmak üzere 72.000 ziyaretçi katıldı. 


Fuarda iş ortağımız CGP Coating Innovation ile beraber farklı sektörlerdeki firmaların lojistik ihtiyaçlarına çözümler sunan inovatif ürünlerimizi ziyaretçilerimizle buluşturduk. Gıda, boya, cam, inşaat, plastik, kimya ve tekstil gibi birçok sektörden katılımcının ihtiyaçlarını dinleyip, ürünleri için en uygun çözümleri tartıştık.

FUAR BOYUNCA STANDIMIZDA:

STANDIMIZDA SERGİLEDİĞİMİZ ÜRÜNLER

Slipsheet

Standımızda örneklerini sergilediğimiz ürünlerimizden biri palete hem ekonomik hem ekolojik bir alternatif olan Slipsheet’ti. 1.8 tona kadar taşıma kapasitesi olan Slipsheet ile paletin kapladığı alandan tasarruf edebilir, depolama maliyetlerini düşürebilir ve ahşap maliyetini 3 kat azaltabilirsiniz. Slipsheetin en çok beğenilen özellikleri alan, maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan ekonomik ve sürdürülebilir bir taşımacılık çözümü olmasıydı.

Stabulon – Kaydırmaz Kağıt

Gıda, plastik, tekstil ve içecek gibi birçok sektörde kullanılabilen ve kullanım oranı her geçen gün artan Stabulon kaydırmaz kağıdın kaydırmaz özelliğini standımızda ziyaretçilerimizle test ettik.


İki tarafı su bazlı akrilik olmasıyla kaydırmazlık özelliği kazanmış Stabulon’u firmalar,

  • Ürünleri taşıma esnasında yaşanabilecek sorunların engelleme,
  • Ürünlerin harekete karşı direnç göstermesini sağlayarak yükü sabitlemek ve ürünün hasar görmesinin önüne geçmek,
  • Tekrar kullanılabilir olması, shrink film kullanımını büyük ölçüde azaltması, çok az bir yer kaplaması sayesinde ambalaj ve nakliye maliyetlerini azaltmak ve optimize etmek gibi bir çok nedenden dolayı tercih ediyor.

Stabufilm – Kaydırmaz Film

Gıda, kozmetik ve ecza ürünlerinin taşıması için özellikle önerilen Stabufilmi ziyaretçilerimizle beraber eğimli palet üzerinde test ettik. Kaydırmaz özelliğiyle Stabufilm, palet ve ürünler arası dayanıklı bir bağlantı sağlayarak yükün palet üzerindeki eylemsizliğini korumasıyla öne çıkıyor. Diğer ilgi çeken özelliklerinin başında gelenler ise;

  • Esnek ve suya dayanıklı olup toz ve kir geçirmemesi nedeniyle açık hava depolamaları için kullanıma uygun olması,
  • Asimetrik şekillerdeki ürünlerin palet üzerine yerleştirilmesi için ideal oluşu,
  • %100 geri dönüştürülebilen bir materyal oluşu,
  • Doğrudan gıda ile temasa ve plastik palet için kullanıma uygun olmasıdır.

Stabustrap – Elastik Bant

Avrasya Ambalaj Fuarı ’nda sergilediğimiz lojistiktik çözümlerimizden biri de Stabustrap Elastik Banttı. Streç filmlere ekolojik ve ekonomik bir alternatif olarak üretilen Stabustrap elastik bantlar uygulanma kolaylığı ve kısa zamanda uygulanabilmesi ile dikkatleri çekti. Stabustrapin firmalarca kullanılmasının nedenlerini sayacak olursak;

  • Fabrika içi operasyon ve nakliye sürecinde kullanımda dayanıklığıyla ve pratik kullanımıyla ideal sonuçlar vermesi,
  • Paketlerin etrafına 5 saniye içinde sarılabilmesi ve böylece düşme veya dağılma gibi ihtimallerin ortadan kaldırılması,
  • Yük çeşitlerine ve ağırlıklarına göre ihtiyaçlara uygun çeşitlerin bulunması diyebiliriz.

CGP Coating Innovation’un Türkiye temsilcisi de Avrasya Ambalaj Fuarı 2022’de bizlerleydi ve ziyaretçilerimizin sorularını yanıtladı.

Kaydırmaz kağıt ürünlerinde dünya lideri konumunda olan Fransız CGP Coating Innovation ile olan iş birliğimizle müşterilerimize büyük mali avantajlar sağlayan, çevre dostu ve lojistik ihtiyaçlarına uygun farklı çözüm önerileri sunuyoruz. Sarcina Ambalaj olarak Avrupa’nın ambalaj ve paketleme standartlarını ülkemizin fabrikalarına ulaştıran bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu uygulamayla Türkiye firmalarının ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliği sunarken, ülkemizin dış ticaretine büyük fayda sağlayıp ilerlemesine destek olmayı amaçlıyoruz.

Sarcina Ambalaj olarak inovatif ürünleri sizlere buluşturmak, lojistik ve ekonomik sorunlarınıza beraber çözüm bulmak istiyoruz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve/veya projenizle ilgili özel bir çalışma yapmak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.


Bir sonraki Ambalaj Fuarı’nda görüşmek üzere.

AVRASYA AMBALAJ FUARI'NDAN KESİTLER

Lojistik çözümlerimizi yerinizde deneyelim!