Ağır Ürünler İçin Koli Kullanımı

Bir işletme sahibiyseniz ve müşterilerinize ulaştırmanız gereken ağır ürünleriniz varsa bilirsiniz ki taşıma sırasında sizi yüzüstü bırakmayacak güvenilir ve dayanıklı bir koli bulmak zordur. Ürünün ağırlığı arttıkça gönderi için elinizde bulunan en sağlam koliyi kullanmanız gerekir. Sarcina olarak koli seçeneklerimiz içinde ağır yük gönderimine en uygun olduğunu düşündüğümüz çift oluklu kolileri öneriyoruz. Eğer malzemenizin ağırlığı 10 kilogramı aşıyorsa kesinlikle çift oluklu bir koliye ihtiyacınız olacaktır. Neden mi?

Çift dalgalı oluk kutuya ekstra koruma ve dayanıklılık sağlar. Buna karşılık tek dalgalı oluk ağır yükün baskısına daha az dirençli olduğu için bükülmeye sebebiyet verebilir. Doğru koli seçiminden sonra size bahsetmek istediğimiz bir diğer husus ise birden fazla ürünü tek kutuya koymaktansa her ağır yükü ayrı kolilere koymanızın daha iyi olacağıdır. Farklı ağırlıktaki yükler kolinin ağırlık dengesini bozarak gereksiz baskıya sebep olur ve bu da kolinin taşıma
sırasında açılmasına, dağılmasına ve hatta yırtılmasına sebep olabilir.

Eğer bir kolinin içine ağır bir yük ve daha hafif küçük malzemeler koyacaksanız yükü dengeli dağıtmak ve korumak için ağır malzemeyi en alta ve hafif olanları üste koymanız gerekir. Ayrıca koli içinde malzemenin hareketsiz kalması için tüm boşlukları balonlu naylonlarla doldurmanız ve olası darbelere karşı iç köşe koruyucular yerleştirmeniz de taşıma sırasında güvenliği arttıracaktır.

Eski kolileri kullanmak yerine daima yeni koli kullanmanızı öneririz. Her zaman hazırladığınız koliyi daha büyük bir diğer kolinin içine yerleştirmenizde fayda vardır. Tabii bu iki kolinin arasını da dolgu malzemeleriyle doldurarak sağlamlaştırmanız gerekir. Özetleyecek olursak çift oluklu kolilere ağır yüklerinizin taşınması için güvenebilir ve bu konuda aklınıza takılan tüm soruları bizimle iletişme geçerek giderebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir