Balonlu naylon, halk arasında pıt pıt veya pat pat naylon olarak da bilinir.

Balonlu naylon, halk arasında pıt pıt veya pat pat naylon olarak da bilinir.

Balonlu Naylon Nedir?

Halk arasında pıt pıt naylon veya baloncuklu naylon olarak da bilinen balonlu naylon, özellikle kırılabilir hassas ürünlerin nakliye sırasında zarar görmemesi için ürünlerin etrafına sarılan bir ambalaj malzemesidir. İçerisinde bulunan çok sayıdaki hava baloncukları, ürün için bir nevi hava yastığı “air bag” görevi görür. Balonlu naylondaki bu hava yastıkları her yaştan insanın ilgisini çektiğinden onları patlatmaya çalışır ve çıkan sesten dolayı da “pıt pıt naylon” veya “pat pat naylon” diye adlandırılırlar.

Genelde şeffaf plastik malzemeden üretilen balonlu naylonlar, tercihe ve kullanım amacına göre kırmızı, mavi ve siyah gibi farklı renklerde de üretilmektedir. Günümüzde sıkça kullanılan balonlu naylonun patenti Amerikalı Sealed Air şirketine aittir.

Balonlu Naylon Nerelerde Kullanılır?

Nakliye sırasında kırılabilir veya hasar görebilir ürünlerin tamamında kullanılabilen balonlu naylon, ortalama 6-7 mm yükseklikte oluşu ve istenilen ebatlarda bulunabilir olmasından ötürü kolaylıkla hemen hemen her türlü eşyanın sarılmasında ve ambalajlanmasında kullanılabilir. Özellikle kırılmasa da çizilebilecek veya hasar görebilecek elektronik eşyaların ambalajlanmasında statik şarjın engellenebilmesi için “anti-statik balonlu naylonlar” tercih edilmektedir.

Balonlu naylon, hassas eşyaların zarar görmeden taşınması için kullanılır.

Anti-statik balonlu naylonlar, özellikle elektronik eşyaların zarar görmeden taşınması için kullanılır.

Özetle balonlu naylon;

  • Cam kavanoz ve şişeler,
  • Değerli tablo ve süs eşyaları,
  • Cep telefonu, tablet ve dizüstü bilgisayarlar,
  • Beyaz eşya ve televizyonlar,
  • Darbe görmemesi istenen her türlü özel eşyaların ambalajlanmasında kullanılır.

Balonlu zarf; evrak ve diğer değerli gönderilerin dış darbelere karşı korunması ve suya karşı izolasyon sağlanması amacıyla üretilen 10 mm çapında ve 4 mm yüksekliğinde baloncuklar içeren zarflardır. Kendine ait yapışma özelliği olduğundan bant, zımba, tutkal vb maliyetleri ortadan kaldırır. Kaliteli yüzeyi sayesinde baskı ve düzgün yazı yazılmasına olanak sağlar. Zarfa ait kırmızı güvenlik şeridi sayesinde gönderinin son iade edilen kişi tarafından açıldığı belli olur. %100 geri dönüşümlüdür.

Hangi Balonlu Naylonu Tercih Etmeliyim?

Eşyanın büyüklüğü ve ağırlığına göre farklı türlerde balonlu naylon sunmaktayız. Bu noktada sizin kullanım alanınıza göre sunacağımız balonlu naylonlar farklılık gösterebilmektedir. 40gr/m2‘den başlamakta olup 500gr/m2‘ye kadar üretimi yapılabilmektedir.

Sarcina olarak en fazla önem verdiğimiz husus “hızlı sevkiyattır”. Bu doğrultuda balonlu naylonlarımız istediğiniz ölçü ve miktarlarda hazırlanıp (teslimat tercihinize bağlı olarak) Türkiye’nin her yerine en kısa sürede size teslim edilir.

Balonlu Naylon Fiyatları: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa

İstanbul içine yapılacak teslimatlarda kargo/nakliye ücreti daha ekonomik olacağından balonlu naylonun İstanbul fiyatları diğer şehirlere göre biraz daha ekonomik yani ucuz olacaktır. Ankara, İzmir, Bursa veya diğer şehirlere gönderilecek balonlu naylon fiyatları ise ilave kargo ücretleri nedeniyle biraz daha farklı olacaktır.

İstanbul’da balonlu naylonun m2 fiyatı 0,85 TL‘den başlamaktadır. Bu fiyattaki balonlu naylon ölçüsü 100 / 120 / 150 cm genişliğindedir.

Yurtiçinde talep edilen her yere gönderimi yapılmaktadır. Gönderimler; müşteri isteğine göre ambar veya kargo yolu ile yapılmaktadır.