Koli bandı denince aklınıza yalnızca şeffaf renkli bantlar geliyor değil mi? Oysa üretimde, nakliyede ve hatta evde kullanımınıza uygun çok farklı bant seçenekleri mevcut. Piyasada her türlü kullanıma ve amaca yönelik bir bant bulmanız işten bile değil. Ancak koli bandı seçeneklerini ne kadar iyi tanıyorsunuz? Hangi amaç için hangi bandı kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Koli bandı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki listeye bir göz atmanızı öneririz.

Hot Melt Koli Bandı: Aklınıza ilk gelen şeffaf veya kahverengi bant çeşididir. Sağlam ve dayanıklıdır. El yordamı ile koparılabilir. Ekonomiktir.

Akrilik Bant: Akrilik Bantlar; naylon ve filmik yüzeylerde kullanımı uygundur. Özellikle ürünü poşet, balonlu naylon vb. ambalajlar ile paketlemede kullanılır. 

Baskılı Koli Bandı: Baskılı Bant; ürün paketlerinize uyguladığınız baskılı koli bantları, paketin son kullanıcıya açılmadan ulaştığını garanti eder. Logonuzu, istediğiniz bir yazı veya tasarımı dilediğiniz gibi bantlara bastırabilirsiniz. Bu bantlar sayesinde nakliye sırasında ürünlerinizi güvence altına almanızın yanında marka farkındalığı oluşturarak kolilerinizi bir pazarlama malzemesine dönüştürebilirsiniz. Baskılı koli bantları aynı zamanda sevk sırasında ürünlerinizin doğru taşınmasına yardımcı olacak yönergeler de içerebilir. “Dikkat, kırılabilir”, “Fragile” yazılı bantlar kullanarak ürünlerinizi yol boyu güvence altına alabilirsiniz.

Kraft Bant: Kraft Bant; kağıt ve tekstil ürünleri sektöründe bobin ekleme bandı olarak kullanılır. Yüksek yapışkanlık performansı gösteren bu bantlar koliler için idealdir. Kahverengidir ve el ile kolayca yırtılabilir.

Yukarıda saydıklarımız yalnızca piyasada en popüler olan koli bandı çeşitleridir. Bunların dışında koli bandı ihtiyaçlarınız için farklı kullanım amaçlarına uygun ürünlerimize göz atabilir ve online mağazamızdan sipariş verebilirsiniz.